Динамо на виїзді розбирається з Порту

Перед матчем проти португальського “Порту” президент київського “Динамо” Ігор Суркіс говорив про надзвичайну важливість цього поєдинку для його клубу. Щеб пак, програвши в Лондоні футболістам “Челсі”, футолістам київського клубу не залишалося нічого іншого, як вигравати два наступні поєдинки проти “”Порту” та тель-авівського “Маккабі”. Інакше, лігочемпіонівська весна пробігала повз Київ, а 1/16 фіналу Ліги Європи – це не те, заради чого Суркіс пожертвував продожем Ярмоленка у  один із грандів європейського футболу. Та й засумували уже київські вболівальники за успіхами своєї улюбленої команди у найпрестижнішому клубному турніру Старого Світу.

Перед матчем на “Драгао”, Сергій Ребров дав відпочити своїм збірникам у матчі чемпіонату проти “Олімпіка”.  А вже в матчі проти “Порту”, “Динамо” вийшло на поле своїм оптимальним складом. Можливо, перед матчем очікувалася поява на полі “Драгао” португальця Велозу, а також мароканця Беланда, який досить добре відіграв на позиції лівого вінгера у матчі проти “Олімпіка”. Однак вихід Гармаша з Сидорчуком, а також  Дерліса Гонсалеса, футболістів, яких потенційно могли замінити Велозу і Беланда, для нікого сюрпризом не став.

Не слід применшувати важливість цього поєдинку і для португальського гранда. Підопічні Лопатеггі уже в цьому матчі могли забезпечити собі вихід з групи, і для цього зовсім не потрібно було перемагати – достатньо було зіграти з динамівцями внічию. У випадку ж поразки, на “Порту” очікувала б битва на життя і смерть у Лондоні проти “Челсі”, у якій, відверто кажучи шансів на перемогу у “драконів” було б значно менше ніж на нічию з “Динамо”.

На правах господарів поля, футболісти “Порту” з перших хвилин зуміли заволодіти ігровою і тереторіальною перевагою. Однак усі їх зусилля розбивалися об надійну стіну динамівської оборони, тому навіть натяку на серйозну загрозу воротам Шовковського за стартових 20 хвилин поєдинку від футболістів “Порту” так і не відбулося. А після того, як хвилинна стрілка на секундомірі арбітра перевалила за цифру 20, про своє вміння атакувати нагадали кияни.

2309846_w1 Фото з матчу

Перший серйозний дзвіночок біля воріт Касільяса пролунав на 25 хвилині гри, коли Дерліс Гонсалес намагавя закинути м’яча за спину Ікеру, однак іспанець цей задум парагвайця розгадав. А ще через 4 хвилини супер шанс ззмарнували Гармаш  на пару з Мораєсом.  Андрій Ярмоленко прорвався правим флангом, і зробив націлену передачу на Гараша, однак удар Дениса головою прийняла на себе стійка воріт. Після цього сфера відскочила прямісінько на бразильського нападника “Динамо”, якому не вдалося влучити в уже порожній ближній кут воріт.

Ще через 10 хвилин свої атакувальні здібноті вирішив проявити опорник “Динамо” Сергій Рибалка, причому зробив він це дуже ефективно для своєї команди. В епізоді, який не віщував ніякої загрози воротам Касільяса, Рибалка ввійшов в штрафний майданчик, де наразився на ногу захисника “Порту” Імбула. Вердикт арбітра став справжнім шоком для португальських вболівальників – пенальті у ворота їх улюбленої команди. І хоч з точки Ярмоленко пробив прямо по центру воріт, відбити удар лідера “Динамо” Касільясу так і не вдалося: 1-0.

Ще до перерви міг Андрій оформлювати дубль, однак його потужний удар після проходу правим флангом, цього разу Касільяс парирував. Тому на перерву команди пішли за мінімальної переваги киян в рахунку.

2309777_w1
На фото – Шовковський радіє успіху своєї команди

По перерві всі очікували від португальців масованого штурму воріт Шовковського, однак все на що спромоглися підопічні Лопатеггі у старті дрругої половини гри – це  контроль м’яча на чужій половині поля, який дуже часто закінчувався необов’язковими обрізками та швидкими контратаками динамівців у відповідь. Одна з них ледь не закінчилася голом, щоправда, цього разу дав результат високий пресинг від підопічних Реброва, який змусив помилитися оборонця “Порту” поблизу власних воріт, і виходом Гармаша на побачення з воротарем.  Щоправда пробив Денис прямо в ноги Касільясу і момент було згаяно.

Та на довго відкласти взяття власних воріт легенді іспанського футболу так і не вдалося. Уже через  хвилини після цього на побачення з ним втік Дерліс Гонсалес. І хоча пробив парагваєць не найращим чином,  сейв у Касільяса не вдався, і м’яч від його руки, парашутом залетів у дальній кут воріт: 2-0. Усі спроби португальців якось змінити ситуацію в матчі зводила на нівець прекрасна оборонна робота підопічних Сергія Реброва.

Щоправда, уже ближче до завершення поєдинку, португальці мали два гострі моменти для взяття воріт, однак двічі киян в цьому матчі вируччав каркас воріт. Спочатку штанга врятувала Рибалку від автоголу, коли той вирішив замкнути простріл Андре Андре з правого флангу, а уже в компенований арбітром час той же Андре Андре на силу пробивав по воротах після подачі з лівого флангу, однак цього разу на допомогу Шовковсському прийшла перекладина.

Таким чином 0-2 – впевнена перемога підопічних Сергія Реброва, яким тепер для виходу в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів необхідно перемагати аутсайдера групи – тель-авівське “Маккабі”. Що ж до “Порту”, то їм в цій ситуації не позаздриш. Здобути перемогу на “Стемфорд Бридж” підопічним Лопатеггі буде ой як не просто.