Футбол із запахом пороху: чому не дограли Великі Дідушичі і П’ятничани

На 58 хвилині матчу між великодідушицьким “Соколом” і п’ятничанським “Автомобілістом” на трибунах дідушицького стадіону ВДЗОШ спалахнула сутичка. Через кілька секунд у повітрі над стадіоном почулися постріли. Ніхто не розумів, що відбувається. За межами поля була штовханина, більшість футболістів покинула футбольне поле, а розгублений арбітр, не знаючи як діяти, тричі дмухнув у свисток і попрямував до автобуса гостей. На цю мить рахунок у матчі був 1:0 на користь господарів – футболістів “Сокола”.

Коли пристрасті дещо вщухли, виявилося, що стріляв один із вболівальників П’ятничан. Чим він керувався, і на що надіявся, застосовуючи зброю на стадіоні, де окрім футболістів і вболівальників було чимало дітей, невідомо. І нехай це питання з’ясовує міліція. Ми ж спробуємо максимально об’єктивно описати події, що передували цьому інцеденту.

ФК "Сокіл" Великі Дідушичі

Отож, матч між першою і третьою командою чемпіонату розпочався у досить дружній і доброзичливій атмосфері. Однак, з кожною хвилиною пристрасті накалялися, причому не так на футбольному полі, як за його межами. Фактично, вболівальники обох команд, а особливо фани господарів, були дуже не задоволені деякими рішеннями арбітра, ну і звичайно, як це завжди буває, вголос висловлювали все, що вони про нього думають. Та й справді, арбітр у цьому матчі відверто дивував футбольну громадськість. І якщо, непризначений пенальті у ворота гостей, а також жовта, замість червоної воротарю “Автомобіліста” за фол останньої надії на Іванові Хомину ще можна якось списати на “дух гри” і все таке, то попередження гравцю П’ятничан, якому в ігровій ситуації справді дісталося по нозі від захисника “Сокола”, нібито за симуляцію, не вкладалося ні в які рамки. Практично, з самого початку було помітно, що арбітр розгублений, і гру не контролює. Та попри це команди грали у футбол, причому грали досить непогано.

oACynwfbDP0

Практично протягом всього першого тайму гості тримали в напрузі захист “Сокола”. Уже на 5 хвилині гри, воротарю Дідушич Хомину довелося витягувати м’яч із дев’ятки після класного удару від екс-гравця “Скали” Олега Теплого. Ще через кілька хвилин у “Автомобіліста” вдалався вихід віч на віч з воротарем, однак і в цій ситуації кіпер “Сокола” врятував свою команду. Дідушичі же відповідали контратаками і швидкими ривками Хомина Івана, який постійно пресингував оборонців і воротаря гостей.  В одній з атак Іван до останнього пішов за м’ячем, і добився свого. Молодий воротар “Автомобіліста” граючи на виході, не зумів зафіксувати м’яча у руках, і цим скористався нападник господарів, відправивши м’яча уже у порожні ворота.

У гостей досить непогано виходило комбінувати поблизу штрафного майданчика дідушичан, однак до завершального удару справа доходила вкрай рідко. Тому на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь Дідушич.

З перших хвилин другого тайму було помітно, що футболісти “Автомобіліста” дещо підсіли, адже атаки у Дідушич почали даватися значно легше, ніж це було у таймі першому. Однак за 12 стартових хвилин другого тайму нічого серйозного біля обох воріт не було. І от настала славнозвісна для цього матчу, 58 хвилина гри. В боротьбі, поблизу лицьової лінії зійшлися Святослав Болехівський і Роман Левицький. Арбітр в цій ситуації зафіксував фол збоку футболіста П’ятничан, і гравці Дідушич швидко розіграли м’яч. Тим часом Болехівський залишився лежати практично на самій лінії поля. Футболісти гостей перехопили м’яч, а дідушичани же почали сигналізувати арбітру про лежачого гравця, і просили вибити сферу за межі поля, однак арбітр сказав, що гравець за полем і гру не зупинив. Тим часом, гості наблизилися до штрафного Дідушич, і арбітр, побачивши, що Святослав все ж знаходиться в межах поля, перервав їх атаку, чим сильно обурив гравців і фанів гостей. Лікаря випередив батько лежачого гравця, який підійшов поцікавитися здоров’ям сина. В той момент підбіг вболівальник збоку П’ятничан, який штовхнув батька і намагався викотити Болехівського за межі поля. Зрозуміло, що до місця інценденту кинулися інші вболівальники, і здійнялася штовханина, а через кілька секунд роздався перший постріл. Далі відбувалися  події, описані вище, і досить дивне рішення арбітра.

Після того, як ситуація заспокоїлася, всі очікували продовження поєдинку. Голова ФФС у телефонному режимі дав вказівку продовжувати матч.

Наступні рядки можуть здатися дещо суб’єктивними, оскільки пишу я їх, як представник однієї із сторін. Однак, сприймайте це як хочете, однак промовчати з цього приводу я просто не можу. Арбітр, який прибув на матч разом із гостями, уже переодягнувся, коли Куль дав вказівку продовжити поєдинок. Футболісти Дідушич у повному складі вийшли на поле, однак ні арбітра, ні команди суперника вони так і не дочекалися. І в принципі, в цій ситуації їх всіх можна зрозуміти, оскільки вони справді боялися за свою безпеку. Найцікавіше було пізніше, коли дідушицька команда попросила показати арбітра протокол матчу. Дивним чином там з’явився напис приблизно такого змісту: “На 58 хвилині гри між “Соколом” і “Автомобілістом” матч було перервано у зв’язку з тим, що на поле вибігли п’яні вболівальники із М.Дідушич”. Чому із “М.Дідушич”, а не “В.Дідушич” залишається загадкою. Ще через кілька хвилин Куль у тому ж таки телефонному режимі, повідомив наступне: “гру, напевно, будете догравати на нейтральному полі, а із стадіоном будемо розбиратися”. Цікаво, чому так різко змінив свою думку голова федерації, і як “незаангажований і чесний” арбітр додумався написати у протоколі відверту брехню. Цікаво, що запис був зроблений саме у автобусі, яким прибула на матч команда із П’ятничан. До речі, сам арбітр є мешканцем Нежухова.

Додам, що доля цього матчу мала б вирішитися у вівторок, 29 вересня на черговому засідання Федерації футболу Стрийщини. Тому очікуйте подальших новин на нашому сайті.