“Шахтар” бере реванш у “Мальме” і виходить на третю позицію групи А

В цьогорічному розіграші групового етапу Ліги Чемпіонів «Шахтар» не те що не перемагав, а й взагалі не зумів відправити у ворота своїх суперників жодного м’яча. Хоч поразки від Реалу та ПСЖ ще можна десь зрозуміти, але на те, що «гірники» покинуть поле переможеними у матчі з «Мальме» ніхто не очікував.

Слід зазначити, що після довгих років очікуванні у донецькій команді дебютував у Лізі Чемпіонів Антон Каніболоцький, який замінив на останньому рубежі Андрія Пятова. Останнім часом Мірча Луческу дещо варіював гравцями на позиції лівого захисника, але у матчі з «Мальме» довірив місце в основі Марсіо Азеведо.

Щодо гри, то такого «агресивного» «Шахтаря» вболівальники вже довго не бачили. Одразу з перших хвилин доннечани кинулися відігравати гандикап у два м’ячі, які б наблизили їх до плей-офф Ліги Європи.

Вже на старті поєдинку Бернард після пасу з глибини вийшов на побачення з голкіпером «Мальме» Йоханом Віландом, але, перекинувши м’яча повз воротаря, бразилець перекинув його і через поперечку. На 6-ій хвилині матчу стався чи не найжахливіший епізод. Оскар Левіцкі втратив свідомість після зіткнення з Тарасом Степаненком і  на машині допомоги був змушений покинути футбольне поле.  У середині тайму вперше  та востаннє в гру вступив кіпер доннечан Антон Канібольцький, який парирував пострі Джурджича з гострого кута. Дещо згодом Тарасу Степаненку вдався потужний удар з-за меж штрафного майданчика, шведський кіпер парирував його прямо перед собою, але на добиванні тут як тут був Даріо Срна, який переправив м’яч у сітку. Однак в цьому моменті боковий арбітр «запалив» прапорець і взяття воріт відмінили.  На 29-ій хвилині матчу підопічні Луческу добилися свого: Марсіо Азеведо зробив вивірену подачу у штрафний майданчик, де Олександр Гладкий з другої спроби переправив кулястого у ворота. З мінімальною перевагою господарів поля команди почули свисток про завершення першого тайму.

Радість футболістів "Шахтаря" після першого забитого м'яча
На фото – Радість футболістів “Шахтаря” після першого забитого м’яча

У другій половині гри «Шахтар» заграв у всій свої красі. На 47-ій хвилині захисник «Мальме» Карі Арнасон ціною фолу зупинив у карній зоні Алекса Тейшеру. Румунський рефері Овідіу Хатеган вказав на пенальті. З одинадцятиметрової позначки капітан помаранчево-чорних Даріо Срна подвоїв перевагу в рахунку своєї команди.

Даріо Срна реалізовує пенальті
На фото – Даріо Срна реалізовує пенальті

Через 8 хвилин спрацювала заміна Мірчі Луческу: Едуардо, який по перерві замінив Олександа Гладкого, підправив удар Бернарда і запалив на табло «Арени Львів» своє прізвище. 3-0. На екваторі другого тайму Даріо Срна спробував заробити друге пенальті для «Шахтаря» у цьому матчі, але рефері розцінив цей епізод як симуляцію і показав хорвату попередження. Жовта картка для капітана «гірників» стала другою поспіль і, як висновок, матчі з «Реалом» Даріо пропустить. У цьому сезоні голи «Шахтаря» асоціюються з Алексом Тейшерою, який в поточному чемпіонаті України наколотив їх аж 18, тому піти з поля без забитого м’яча кращий снайпер команди аж ніяк не міг. На 73-ій хвилині протистояння бразилець виграв підбирання у штрафному майданчику і головою переправив шкіряного у верхній кут воріт. 4-0.

Кращий бомбардир "Шахтаря" Алекс Тейшейра
На фото – Кращий бомбардир “Шахтаря” Алекс Тейшейра

Останніми хвилинами цього поєдинку, напевне, були незадоволені обидва тренери.

Спершу Кучер, який «висів» на картці, отримав попередження і складе компанію Даріо Срні за переглядом матчу з трибун. Вже згодом другий «гірчичник» отримав Карі Арнасон і був змушений завчасно піти у підтрибунне приміщення.

Тож 4-0, «Шахтар» і надалі продовжує боротьбу за путівку в Лігу Європи.
Наступний матч команда Луческу проведе 25 листопада. На «Арену Львів» завітає зірковий мадридський «Реал», який в паралельному матчі завдяки голу Начо мінімально переграв ПСЖ.