Україна переграє Словенію і робить вагомий крок на шляху до ЄВРО

Після того, як збірній України з футболу у раунді плей-офф до ЄВРО-2016 дісталася Словенія, більшість українських вболівальників згадали 99-ий рік, коли підопічні Йожефа Сабо за сумою двох матчів поступилися з рахунком 3-2 і не поїхали на європершість 2000. Саме тоді стався найприкріший гол, який коли-небудь пропускала збірна України: у люблянському матчі Олександр Шовковський невдало вибив м’яча від кута власної половини поля і словенець Ачімовіч, недовго роздумуючи, запустив шкіряну сферу у зворотньому напрямку поцілив точно в кут воріт.

Збірна України 1999 року перед матчем зі словенцями Збірна України 1999 року перед матчем зі словенцями

Як і 16 років тому керманичем команди Словенії є Сречко Катанец. Напередодні, словенський спеціаліст заявив: «Не хочу це навіть коментувати. Я забув цей матч. Немає зв’язку того матчу з грою, яка буде завтра».

Та й, по правді кажучи, з  того часу змінилося все: склади команд, стадіони й сам футбол вже не той.

Матчем у Львові підопічні Михайла Фоменка змушені були переписувати як історію протистояння з словенцями, так і загалом «прокляття» плей-офф.

Перші хвилини львівського матчу нічим особливим не запам’яталися. До напів-моментів можна занести момент Андрія Ярмоленка, коли він не замкнув простріл з лівого флангу та підступну подачу з кутового у виконанні Євгена Коноплянки, з якою впорався Ханданович. Згодом кіпер парирував удар Артема Федецького з-за меж карної зони. На 21-ій хвилині матчу Андрій Ярмоленко, у фірмовому для себе стилі, прибрав на замасі одразу трьох оборонців Словенії і пробив у незахищений від воротаря кут 1-0. Пізніше відповіли і словенці: кремезний нападник гостей Міловоє Новаковіч відкинув головою м’яча на Вальтера Бірсу, який запустив кулястого дещо над перекладиною. Надалі лише відмінні дії Хандановіча не позволили українцям забити вдруге: спершу Рибилка з 20-ти метрів завдав ударі під стійку, а через декілька хвилин лише вдало обрана позиція Хандановіча врятувала словенців після подачі з кутового.

Витримавши стартові атаки гостей у другому таймі, українці зуміли подвоїти свою перевагу. Ярмоленко підключив на правому фланзі Федецького, захисник збірної України прострілив вздовж штрафного майданчика і Євгену Селезньову потрібно було лише влучити в порожні ворота, з чим він відмінно впорався. Через декілька хвилин Денис Гармаш з «вбивчої» позиції «розстрілював» ворота словенців, однак вкотре дива реакції продемонстрував Хандановіч. В середині другої половини гри Євген Селезньов викотився на побачення з воротарем збірної Словенії, але в цьому моменті за кіпера зіграла «найкраща подруга» – стійка. Надалі обидва тренери намагалися змінити хід гри замінами, але рахунок на табло «Арени Львів» більше не змінювався. 2-0.

Таким чином збірна України переписує історію і вперше бере верх над командою Словенії. «Арена Львів» вкотре підтверджує свою фартовість у матчах національної збірної.

В історії України вже був результат 2-0 у першому матчі плей-офф, але до Чемпіонату Світу. Франція в повторному матчі зуміла відіграти цей гандикап. Надіємося, що Словенія не повторить подвиг французів і все-таки пропустить на ЄВРО нашу команду.