Україна проходить Словенію і їде на Євро

Після того, як збірна України здобула впевнену перемогу у Львові над словенцями з рахунком 2-0, мало хто сумнівався в тому, що на Євро у Францію поїдуть саме підопічні Михайла Фоменка. Звичайно, були ті, хто не поспішав робити таких висновків, посилаючись на плей-офф раунд дворічної давнини і дуель української збірної проти французів. Тоді домашній матч наша футбольна дружина теж виграла з рахунком 2-0, а у Франції поступилася 3-0, і пролетіла повз бразильський Чемпіонат світу. Звичайно, Словенія то не Франція, та й на “Арені Львів” підопічні Сречко Катанеца нічим не вразили футбольну громадськість України, завдавши за весь матч всього на всього один удар у площину воріт Андрія Пятова. Однак, вийшовши на поле стадіону «Людскі Врт» у Маріборі, збірна Словенії показала зовсім іншу гру, серйозно потріпавши нерви всім вболівальникам і тренерам збірної України.

Уже з перших хвилин матчу на полі розгорілися справжні пристрасті. Станом на 5 хвилину матчу арбітр Джуйнет Чакир двічі витягував із своєї кишені жовту карточку, причому у двох різних епізодах, коли востаннє таке було, одразу й не пригадаєш.

Перед грою, практично всі футболісти й експерти зійшлись на думці, що українцям дуже не бажано пропустити швидкий м’яч, який би окрилив словенців, і збільшував тиск на наших футболістів. Та найгірші прогнози справдилися – уже на 11 хвилині матчу Пятов був змушений витягувати сферу із сітки власних воріт. Після подачі з правого флангу, Наваковіч завдав удару головою, з яким справився Пятов, однак після цього м’яч відскочив до капітана словенців Цесара, який з метра головою вколотив шкіряного у сітку воріт.

7vMZVej3G0o
На фото – Боштян Цезар після забитого голу у ворота України

Перший гострий момент біля воріт Хандановіча виник на 19 хвилині гри, коли Коноплянка навісив у штрафний майданчик, а Ярмоленку не вистачило кількох сантиметрів, щоб замкнути цю подачу. Пізніше був удар Селезньова з гострого кута, з яким справився Хандановіч.

Незважаючи на домінування словенців на полі, створити щось по-справжньому гостре у підопічних Катанеца так і не вдавалося. Серед моментів, можна виділити хіба що удар Печніка наприкінці 1 тайму, з яким не без проблем впорався Пятов. Та попри брак моментів, словенці своєю грою показали, що не думають здаватися, і докладуть усіх зусиль щоб потрапити на Євро.

Другий тайм мало що відрізнявся від першого. Ціна помилки зростала для обох команд. Словенці чекали свого шансу,  і не дуже поспішали оголювати тили, об які розбивалися більшість атак збірної України. Та все ж українці створювали більше, і були ближчими до голу. Двічі свою команду рятував той же Хандановіч після ударів Шевчука і Ярмоленка, а Гармашу, який змінив на полі Сергія Сидорчука, просто не вдалося влучити по м’ячу у найвідповідальніший момент.

cJJotCQUIyc
На фото – Євген Селезньов під опікою двох словенських захисників

На 76 хвилині словенці були близькими до того, щоб зрівняти рахунок за сумою двох матчів. Після подачі з кутового наші захисники прогавили на дальній стійці абсолютно самотнього Цезара, який впритул головою розстрілював наші ворота. Нащастя, Пятов зумів зреагувати на цей удар, чим суттєво зберіг нерви своїм співвітчизникам.

Спроби фінального штурму від словенців успіху так і не зазнали, щоправда, без валідолу ці хвилини було дивитися важко. І аж на останній хвилині матчу, стало остаточно зрозуміло – Україна подолала прокляття раунду плей-офф. Після стандарту біля власних воріт, українцям вдалася контратака. Кампль, будучи на позиції останнього захисника послизнувся, а свіжий Кравець, ввімкнувши 5 передачу, помчав на побачення з Хандановічем. Поряд з ним побіг і Ярмоленко, якому Артем і довірив поставити остаточну крапку в протистоянні зі збірною Словенії. Андрій цієї можливості не змарнував, спокійно перегравши уже лежачого Хандановіча.

Що ж, черговий валідольний матч від нашої збірної, цього разу зі щасливим кінцем. Словенію переможено. Ми їдем на Євро-2016.