Україна їде на Євро 2016! Збірна України у важкому поєдинку виборола путівку на Чемпіонат Європи у Франції

Збірна України зіграла в нічию (1:1) із збірною Словенії і пробилася у фінальну частину Євро 2016, який відбудеться наступного року у Франції.

Впевнена перемога вдома зарядила українців оптимізмом. Втім, вироблений попередніми невдалими серіями плей-офф рефлекс не давав підійти до матчу зі спокоєм у душі. І правильно. Наші і тут примудрилися влаштувати “валідол”.

Михайло Фоменко досить несподівано залишив на лаві запасних Дениса Гармаша. Хоча, з іншого боку, мати таке посилення — теж варіант. По інших позиціях досить передбачувано. Звичайно, хтось (як я) вважав, що швидкісні якості Кравця будуть потрібні вже з перших хвилин, а хтось (як Фоменко) вирішив, що більше знадобляться бійцівські якості Селезньова. Як показала гра — вихід Жені був виправданий — всі передачі на нього йшли в боротьбу і в таких умовах Кравець виглядав би зовсім сумно.

Фоном цієї гри було шалене напруження — іскрило не по-дитячому, пробки то і справа вибивало. Вже на четвертій хвилині команди отримали по жовтій картці: спочатку Цесар “перевірив” Селезньова ліктем по обличчю, а потім Коноплянка після провокації Бречко відповів помахом ноги. Бійку вдалося розняти, хоча починалося все дуже оптимістично для любителів фрі файту.

Словенія Україна (1:1) фото

Роздавши по профілактичній жовтій картці, арбітр повірив, що таким чином зумів заспокоїти гру. Але не тут-то було — “рубня” тривала весь матч: робота ліктями, грубі підкати, словесні перепалки — все це анітрохи не заважало грі, яка була не тільки напруженою, але цікавою з точки зору мистецтва: хороші комбінації і класні індивідуальні дії — все це було.

Перший момент виник вже тоді — після порушення Цісаря на Селезньові — Коноплянка пробив штрафний і м’яч з відскоком від газону летів десь в район “під штангу”, але Ханданович здійснив перший сейв. Словенці явно не розраховували, що авторство першого небезпечного моменту буде в українців і відразу ж активно пішли вперед, закидавши нашу штрафну навісами. Один з них, після штрафного, і призвів до голу — м’яч після навісу перелетів всіх і пірнув прямо перед П’ятовим — Андрій не зорієнтувався і відбив перед собою — легка заварушка і Цесар добиває м’яч у ворота головою буквально з пари метрів.

Словенія Україна (1:1) фото голу

Ще хвилин десять словенці грали активно на атаку і дуже агресивно в центрі поля, але потім гра дещо заспокоїлася і перемістилася в центральну зону. Не маючи небезпечних моментів, команди вирішили компенсувати глядачам цей недолік і заробили три жовтих картки — словенці взяли дві, ми — одну.

У грі нашої збірної чітко простежувалося два “изьяна”: 1. Сидорчук занадто багато помилявся при передачах і не міг зачепитися за м’яч, організувати гру команди в центрі поля — було видно, що Сергій хвилюється більше, ніж потрібно. 2. Флангові захисники, які при такій щільній грі в центрі поля, могли взяти ініціативу на себе і змістити акцент, дати словенцям додаткову проблему для вирішення, діяли занадто примітивно. І Федецький, і Шевчук, отримавши м’яч буквально відразу ж «вантажили» його вперед довгою передачею, не переймаючись чимось більш витонченим, наприклад забіганнями. Всі ці “довгі” йшли на Селезньова, і Женя всю гру провів спиною до воріт.

Але був момент і у Жені. Кампль обрізався в центрі поля, м’яч опинився у Коноплянки і той, протягнувши його до штрафного віддав на Селезньова — удар у того не вийшов неоковирний та ще і з гострого кута.

Було очікування, що на другий тайм вийде Гармаш замість Сидочука, але Фоменко вирішив, що ще рано і обійшовся без замін.

Другий тайм розпочався з традиційного моменту у Коноплянки — зміщення з флангу в центр, удар і Ханданович тягне.

Перша половина другого тайму пройшла для нас оптимістично — було навіть враження, що словенці втомилися — вони багато часу проводили в центрі поля, намагаючись побудувати свою атаку, але виходило погано — Україна вміло руйнувала. До того ж на 60-й хвилині вийшов Гармаш замість Сидорчука, що тільки повинно було додати мощі в центрі поля. Відразу ж провели дві заміни і словенці.

До речі, Гармаш відразу ж повинен був забивати — комбінація у штрафному словенців завершувалася пасом Федецького на Гармаша — у Дениса був час і місце, але не було точності — він, просто, не влучив по м’ячу. По ходу додамо, що у самого Федецького теж були два моменти, коли йому потрібно було приймати рішення і бити зльоту, у дотик, але Артем мабуть реально оцінював свої технічні здібності і намагався підробити м’яч, після чого його відразу ж накривали, оскільки події відбувалися у штрафному словенців при високому скупченні гравців.

Відразу ж після двох замін у словенців могли забивати українці: удари Шевчука і Ярмоленко парирував Ханданович — правий фланг захисту господарів явно збоїв. Був ще момент у Ракицького, коли Коноплянка від лінії воріт вирізав йому класну передачу перекинувши м’яч через захисників, але Ярик вирішив не показувати, як він б’є правою і підлаштувався під ліву — вийшло погано.

А потім був найнебезпечніший момент біля наших воріт після навісу з кутового послизнувся Степаненко і м’яч долетів до Цісаря — той відмінно пробив головою в нижній кут, але Пятов зумів згрупуватися і зреагував — суперсейв!

Закінчувалася гра традиційно для таких випадків — величезною кількістю верхових передач в нашу штрафну — українці відбивалися і в одному з моментів, зуміли організувати контратаку, скориставшись падінням Кампля — найнебезпечнішого гравця матчу у складі словенців. Кравець, Ярмоленко вибігли на одного кіпера (Артем, до речі, по дорозі мало не спіткнувся і не втратив м’яч). Кравець витягнув голкіпера на себе і віддав на Ярмоленка, який і зрівняв рахунок.

Україна проходить на Євро-2016, вперше подолавши стадію плей-офф. Як саме відбувався матч можна подивитися у відео-огляді: