Все вирішиться у Гільзеркірхені. “Шахтар” зіграв у нічию із “Шальке”

18 лютого на стадіоні «Арена Львів» донецький «Шахтар» в рамках 1/16 Ліги Європи приймав «гірників» з Німеччини – гільзеркірхенський «Шальке-04».

shakhtar-shalke-04-0336
ФК “Шальке-04”

Доннечани стартували в  цьому єврокубковому сезоні з Ліги чемпіонів, але фаворити групи, мадридський «Реал» та ПСЖ підтверили свій клас і вийшли в плей-офф. Команда Луческу змушена була змиритися із підсумковим третім місцем у групі А.

«Кобальтові» без особливих проблем пройшли груповий етап другого за значенням клубного турніру Старого Світу, не зазнавши жодної поразки (4 перемоги, 2 нічиї).

«Шальке-04» всього один раз в історії доводилось грати проти української команди. Як це не дивно, саме проти донецького «Шахтаря». Помаранчево-чорні в третьому колі Кубка УЄФА здолали своїх візаві з підсумковим рахунком 1-2. (дома – 1-1, на виїзді 0-1).

Нагадаємо, що Мірча Луческу не міг розраховувати на одного з кращих футболістів останнього півріччя в Україні – Алекса Тейшейру. У зимове трансферне вікно Алекс перебрався і грошовитий Китай, де виступатиме за “Цзянсу Сунін” Саме завдяки вдалій грі бразильця “Шахтар” на даний час посідає перше місце в Чемпіонату України та продовжує свої виступи на європейській арені.

Ще однією втратою для донеччан став Фред, який за вживання заборонених препаратів відсторонений від футболу до кінця сезону.

Через вищезгадані втрати, Мірча Луческу вперше довірив місце у стартовому складі єврокубкового матчу Малишеву та Коваленку.

shakhtar-shalke-04-0355
На фото – Лерой Сане та Віктор Коваленко

Довгий час у звітньому матчі команди придивлялись одна до одної. Перший по-справжньому гострий момент відбувся на 14-ій хвилині біля воріт доннечан: екс-динамівець Юнес Беланда з-за меж карного майданчика пробивав точно у кут воріт Андрія Пятова, але підстрахував воротаря капітан, Даріо Срна. Українська команда відповіла напів-моментами Гладкого та Коваленка.

Другий тайм гостріше розпочали гільзеркірхенці. Сане ударом головою дивом не влучив у ворота. Через декілька миттєвостей невтомний Беланда пробивав точно у “дев’ятку”, але в цьому епізоді дива майстерності продемонстрував Андрій Пятов, який у шедевральному стрибку врятував свою команду. Останні хвилини наднапруженої гри помаранчево-чорні догравали у меншості: другу жовту отримав Кучер за фол у центрі поля.

Тож, нічия, якою, напевне, “Шахтар” має бути задоволений. Чекаємо забитих м’ячів у Гільзеркірхені, де команди зіграють уже через тиждень.